12STRREDTHHN100
Remington Industries
Product No:
12STRREDTHHN100
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100'
In Stock : 28
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyamide (PA), Nylon
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series THHN
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 600V
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.128" (3.25mm)