12STRVIOTXL250
Remington Industries
Product No:
12STRVIOTXL250
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG VIOLET 250'
In Stock : 50
User Guide
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Series TXL
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 60V
Jacket Color Violet
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.128" (3.25mm)