12STRWHITXL100
Remington Industries
Product No:
12STRWHITXL100
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100'
In Stock : 49
User Guide
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Series TXL
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Jacket Color White
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.128" (3.25mm)