12STRWHITXL500
Remington Industries
Product No:
12STRWHITXL500
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 500'
In Stock : 50
User Guide
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Series TXL
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 60V
Jacket Color White
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.128" (3.25mm)