12STRYELGPT25
Remington Industries
Product No:
12STRYELGPT25
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 60V YLW 25'
In Stock : 44
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 60V
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.142" (3.61mm)