12SUR-32S
JST Sales America Inc.
Product No:
12SUR-32S
Description:
CONN RCPT 12POS IDC 32AWG TIN
In Stock : 9270
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 12
Color Natural
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Wire Gauge 32 AWG
Series SUR
Wire Type Discrete
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)