13-28U-BD-16
Leader Tech Inc.
Product No:
13-28U-BD-16
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
0.13 X 0.281 BD 16--13-28U-BD-16
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 121°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape -
Plating - Thickness -
Material Beryllium Copper
Product Status Active
Series -
Type Fingerstock
Length 16.000" (406.40mm)
Shelf Life Start -
Mfr Leader Tech Inc.
Plating Unplated
Height 0.130" (3.30mm)
Shelf Life -
Package Bulk
Attachment Method Adhesive
Width 0.280" (7.11mm)