1325-104J
API Delevan Inc.
Product No:
1325-104J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 100UH 61MA 15.5 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 61mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 51 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 61 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.260" L (3.38mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.5Ohm Max
Inductance 100 µH
Series 1325
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 11.5MHz