1331-393H
API Delevan Inc.
Product No:
1331-393H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 75mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 42 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 75 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.9Ohm Max
Inductance 39 µH
Series 1331
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 19MHz