1331-821H
API Delevan Inc.
Product No:
1331-821H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 820NH 405MA 270MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 405mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 38 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 405 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 820 nH
Series 1331
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 165MHz