1331R-121J
API Delevan Inc.
Product No:
1331R-121J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 120NH 635MA 110MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 635mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 45 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 635 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 120 nH
Series 1331R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 430MHz