134D567X9060K6
Vishay Sprague
Product No:
134D567X9060K6
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 560UF 10% 60V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 60 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series HI TMP®, 134D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF