135-202FAG-J02
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
135-202FAG-J02
Description:
THERMISTOR NTC 2KOHM 3468K DO35
User Guide
Operating Temperature -60°C ~ 300°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.13" (28.60mm)
Series 135
Resistance in Ohms @ 25°C 2k