135-2R4-JBW
RCD Components
Product No:
135-2R4-JBW
Manufacturer:
RCD Components
Package:
Axial
Description:
RES 2.4 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.500" L (4.78mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 Ohms
Series 100
Power (Watts) 3W