135D306X9100T6
Vishay Sprague
Product No:
135D306X9100T6
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 30UF 10% 100V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.3Ohm
Series 135D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 30 µF