14-012-112X
Aries Electronics
Product No:
14-012-112X
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 14POS
User Guide
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 14
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series 112
Length 1.00' (304.80mm)