140-102FAG-RB1
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
140-102FAG-RB1
Description:
THERMISTOR NTC 1KOHM 3420K DISC
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -60°C ~ 125°C
B0/50 3420K
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 -
B Value Tolerance ±2.3%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)
Series 140
Resistance in Ohms @ 25°C 1k
Package / Case Disc, 2.54mm