142KD14-F
YAGEO
Product No:
142KD14-F
Manufacturer:
YAGEO
Description:
MOV DISC 14MM,1400V 4.5KA, BULK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 1.26 kV
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 1.4 kV
Varistor Voltage (Max) 1.54 kV
Series 14D
Energy 238J
Package / Case Disc 14mm
Mfr YAGEO
Maximum AC Volts 880 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 1.14 kV