1493T-38-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
1493T-38-SS
Description:
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL3
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Stainless Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.656" (16.67mm)
Between Board Height 0.656" (16.67mm) 21/32"