1496T-38-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
1496T-38-S
Description:
HEX SPACERPLAIN STEEL3/4 HEX X 2
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.844" (21.43mm)
Between Board Height 0.844" (21.43mm)