1498-38-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
1498-38-AL
Description:
HEX SPACERPLAIN ALUMINUM3/4 HEX
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Aluminum
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.938" (23.81mm)
Between Board Height 0.938" (23.83mm) 15/16"