1498T-38-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
1498T-38-SS
Description:
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL3
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Stainless Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.969" (24.60mm)
Between Board Height 0.969" (24.61mm)