14STRGRAGXL100
Remington Industries
Product No:
14STRGRAGXL100
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG GRAY 100'
In Stock : 46
User Guide
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Thickness 0.019" (0.48mm)
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series GXL
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Jacket Color Gray
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.114" (2.89mm)