14STRYELUL142625
Remington Industries
Product No:
14STRYELUL142625
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 60V YLW 25'
In Stock : 200
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Yellow
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.117" (2.97mm)