150283BS73103
Würth Elektronik
Product No:
150283BS73103
Manufacturer:
Würth Elektronik
Description:
WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
In Stock : 2135
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Wavelength - Dominant 467nm
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Blue
Current - Test 150mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.50mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating -
Product Status Active
Height (Max) 0.85mm
Supplier Device Package 3528 (1411)
Lens Style Oval with Flat Top
Series WL-SMTW
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Würth Elektronik
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V