1505R1C8.25
Littelfuse Inc.
Product No:
1505R1C8.25
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE CARTRIDGE 150A 8.25KVAC
User Guide
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 150A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.000" Dia x 15.875" L (76.20mm x 403.23mm)