150D107X9010R2BE3
Vishay Sprague
Product No:
150D107X9010R2BE3
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF