150D107X9020S2BE3
Vishay Sprague
Product No:
150D107X9020S2BE3
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF