150D473X0035A2B
Vishay Sprague
Product No:
150D473X0035A2B
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 0.047UF 20% 35V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 150D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.047 µF