150D474X0035A2B
Vishay Sprague
Product No:
150D474X0035A2B
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.47 µF