1561T-D-6-B
RAF Electronic Hardware
Product No:
1561T-D-6-B
Description:
HEX SWAGE SPACERPLAIN BRASS1/4 H
User Guide
Diameter - Inside 0.140" (3.56mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.321" (8.15mm)
Between Board Height 0.156" (3.96mm) 5/32"