1589H70G1
Hammond Manufacturing
Product No:
1589H70G1
Description:
POWER STRIP 70" 20A 10OUT 15'
Approval Agency CSA, UL
Current - Max 20A
Overload Protection Circuit Breaker(s)
AC Outlets 10
Cord Length 15' (4.57m)
Media Lines Protected -
Voltage - Input 120V