1589T48F1
Hammond Manufacturing
Product No:
1589T48F1
Description:
POWER STRIP 48" 20A 8OUT 6'CR
Approval Agency CSA, UL
Current - Max 20A
Overload Protection Circuit Breaker(s)
AC Outlets 8
Cord Length 6' (1.83m)
Media Lines Protected -
Voltage - Input 120V