1.5KE11ARL4
onsemi
Product No:
1.5KE11ARL4
Manufacturer:
onsemi
Package:
Axial
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 96A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series Mosorb™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.6V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V