Home / TVS Diodes / 1.5KE130A-HF
minImg
1.5KE130A-HF
Comchip Technology
Product No:
1.5KE130A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-201
Description:
DIODE TVS 111VWM 179VC DO-201AD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.38A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 123.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE-HF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 179V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 111V