Home / TVS Diodes / 1.5KE22CAE3/TR13
minImg
1.5KE22CAE3/TR13
Microsemi Corporation
Product No:
1.5KE22CAE3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Package:
CASE-1
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC CASE-1
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package CASE-1
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V