1.5KE39A-G
Comchip Technology
Product No:
1.5KE39A-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-201
Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.8.A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 37.05V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.9V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33.3V