1.5KE47ARL4
onsemi
Product No:
1.5KE47ARL4
Manufacturer:
onsemi
Package:
Axial
Description:
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series Mosorb™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.8V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40.2V