15KPA200C
Littelfuse Inc.
Product No:
15KPA200C
Description:
TVS DIODE 200VWM 335.06VC P600
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 47.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 210.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 335.06V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V