15KPA45C-B
Littelfuse Inc.
Product No:
15KPA45C-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 45VWM 76.44VC P600
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 207.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.39V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 76.44V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V