15KPA48A/B
YAGEO
Product No:
15KPA48A/B
Manufacturer:
YAGEO
Description:
15KPA, P600, 48V, 77.7V, BOX
In Stock : 298
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 194.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.7V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V