Home / TVS Diodes / 1.5SMC30CA V7G
minImg
1.5SMC30CA V7G
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
1.5SMC30CA V7G
Package:
DO-214AB (SMC)
Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 41.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 25.6V