160-470MS
API Delevan Inc.
Product No:
160-470MS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 47NH 1.22A 85 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 48 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.22 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Inductance 47 nH
Series 160
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 850MHz