160R-223FS
API Delevan Inc.
Product No:
160R-223FS
Description:
FIXED IND 22UH 150MA 5.5 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 47 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.5Ohm Max
Inductance 22 µH
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 18MHz