16PTFESTRGRE100
Remington Industries
Product No:
16PTFESTRGRE100
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 100'
In Stock : 48
User Guide
Operating Temperature 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 600V
Jacket Color Green
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.080" (2.03mm)