16PTFESTRGRE25
Remington Industries
Product No:
16PTFESTRGRE25
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 25'
In Stock : 45
User Guide
Operating Temperature 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 600V
Jacket Color Green
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.080" (2.03mm)