16STRORASXL500
Remington Industries
Product No:
16STRORASXL500
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 500'
In Stock : 50
User Guide
Operating Temperature 125°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series SXL
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 60V
Jacket Color Orange
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.118" (3.00mm)