16STRREDSXL100
Remington Industries
Product No:
16STRREDSXL100
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG 60V RED 100'
In Stock : 49
User Guide
Operating Temperature 125°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series SXL
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Jacket Color Red
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.118" (3.00mm)