17-EHD400N-C
Qualtek
Product No:
17-EHD400N-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 175LB 1.312'
User Guide
Tensile Strength 175 lbs (79.40 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Natural
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 1.312' (400.00mm)
Package Bulk
Width 0.346" (8.80mm)
Length - Approximate 15.75"
Bundle Diameter 4.53" (115.06mm)