17-EHD920B-L
Qualtek
Product No:
17-EHD920B-L
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 3.018'
In Stock : 1200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 50
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Tensile Strength 175 lbs (79.40 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 3.018' (920.00mm)
Package Bulk
Width 0.354" (9.00mm)
Length - Approximate 36.25"
Bundle Diameter 11.02" (280.00mm)